Památky jihovýchodní Moravy - hlavní stránka

 + PAMÁTKY
 +
 TURISTIKA
 +
KULTURA
 +
OBCE & MĚSTA

HLEDÁNÍ NA SERVERU:            

  Zámek  Zámek Věžky 
Přidat do OblíbenýchTisk této stránky Oficiální stránky obce (nebo památky) Poloha památky na mapě E-mail památky

  Oficiální internetové stránky zámku Věžky - www.vezky.pamatky-vm.cz
 
  Zámky > Věžky  
Úvodní stránka o památceHistorie zámkuSoučasný stav zámkuInformace o obci

OBEC  VĚŽKY

      Několik málo km od Kroměříže leží obec Věžky, známá dobře našim zahrádkářům, pro něž se tu už delší dobu konají pravidelné výstavy. V obci je kostel sv. Alžběty, postavený v renesančním slohu. Nejaktivnějšími spolky jsou Sbor dobrovolných hasičů ve Věžkách a Vlčích Dolech a Myslivecké sdružení. Hasiči pořádají cvičení a zúčastňují se soutěží a různých akcí v okolí. Myslivci se starají o odchovny a přírodu, kde provádějí odchov bažantů a vracejí je zpět do přírody. Pořádají besedy a „poslední leče“.
      Sokol, který měl dříve bohatou činnost (fotbal, hokej, odbíjená, stolní tenis, ZTV) v současnosti udržuje sportoviště pro děti. V obci se provádí stavění a kácení máje, v obou obcích chození s medvědem a Mikulášem. Pro děti se konají dětské karnevaly a soutěžní hry.
      Od roku 1996 má obec vlastní znak a prapor, který je řešen tak, že v zeleném štítu jsou dvě stříbrné věže s cimbuřím a mezi nimi středověká zbraň - zlatý řemdych. Dva takové řemdychy měli ve svém znaku někdejší vladykové z Věžek a nově navrhovaný znak tedy připomíná i historii obce. Zelené pole štítu symbolizuje zahrádkářství, jež obec v dnešní době proslavuje.
Převzato z oficiálních stránek obce - www.obecvezky.cz
Pohlednice z Věžek


Pohlednice z Věžek

Všechna práva autorů a vlastníků práv vyhrazena. Copyright © 2001-2005 Památky jihovýchodní Moravy - Martin Zvonek